kodak GCG

CTP ofset /flexo a dokončovací zařízení

Kodak GCG je firmou s celosvětovou působností v oboru předtiskové přípravy. Na trh přináší inovativní produkty, které pomáhají zákazníkům ve zvyšování efektivity a kvality jejich služeb a výrobků. Společnost Kodak GCG byla založena na jaře v roce 2005 jako pokračovatel firem Creo Inc. a Kodak Polychrome Graphics Inc. Na těchto základech vznikla patrně největší firma svého druhu na světě. Postupně formou akvizicí Kodak GCG dále získal firmy Nexpress pro malonákladový digitální tisk a Versamark pro vysokorychlostní tisk variabilních dat.

Pozicí světového lídra Kodak GCG v oblasti předtiskové přípravy potvrzuje postavení firem Creo a Scitex z minulosti, na jejichž technologie Kodak GCG navazuje. Vždy šlo o jednoho z technologických pionýrů moderní předtiskové přípravy s velmi dlouhou historií a rozsáhlým produktovým portfoliem. Dnes je tedy Kodak GCG je technologickou a materiálovou firmou, která nabízí ucelené řady CTP a kompletní sortiment tiskových desek pro CTP.

Informace o výrobcích najdete na našich stránkách níže a na stránkách graphics.kodak.com.
Terminologii a níže popsanou technologii naleznete zde.

Produktové portfolio

CTP / předtisková příprava

Společnost Kodak GCG vyvíjí a dodává ucelený soubor tiskových forem pro použití v tiskovém procesu. Následuje krátký popis jednotlivých skupin produktů:

Computer to plate 8 stránkové modely

jsou hlavním pilířem v nabídce B1 CTP Kodaku GCG. Řada CTP Trendsetter se stala de facto standardem na trhu, řada Magnus je určena pro vysokou automatizaci a průchodnost, obě produkční řady používají stejné termální hlavy s technologií SquareSpotTM.

Computer to plate VLF modely

Kodak GCG CTP s formátem B0 a větším byly vždy silným argumentem Kodaku GCG. V produktovém portfoliu je ucelená řada termálních CTP řady Trendsetter i Magnus, s formáty od 45x57 palců až do maximálně 63 x 83 palců.

Computer to plate 4 stránkové modely

jsou standardem v portfoliu výrobků Kodak GCG. Snoubí se v nich nejmodernější technologie termálního laseru a konkurenceschopná cena. Kodak GCG řady svých CTP dále rozšiřuje, takže přibývají nejenom nové modely, ale i speciální periferie – děrování, automatické nakládání a vykládání desek aj.stupných CTP zařízení.

Computer to plate pro noviny

doplňuje nabídku v oblasti standardních ofsetových termálních CTP specializovanými CTP Kodak GCG pro novinový tisk. Jsou to termální CTP s enginem a periferiemi umožňujícími vysokou průchodnost dat,a vysokou rychlost osvitu desek spojenou s vysokou spolehlivostí a zálohováním.

Computer to plate pro flexotisk

společnosti Kodak GCG technologicky vychází z osvědčených a lety praxe prověřených ofsetových CtP jednotek. V současné době Kodak disponuje unikátní technologií plochého tiskového bodu a technologií DigiCap NX. Flexo CTP jednotky umožňují osvit termálního filmu (systém SRX) určeného pro expozici na klasické flexotiskové desky nebo termálního filmu pro technologii DigiCap NX. Novinkou produktového portfolia je Kodak Flexcel Direct System pro přímé gravírování flexotiskových desek a sleevů.

Dokončovací zařízení

ODM – zkušenost, jednoduchost, funkčnost v malonákladovém tisku

ODM je americká společnost s již téměř stoletou tradicí v polygrafii. Od roku 1997 vyrábí zařízení pro malonákladovou (anglicky „on demand“) výrobu knižních desek, jejich zavěšování a celkovou finalizaci knih a obecně pevné vazby.

ODM technologie knižní vazby jsou optimalizovány pro náklady v jednotkách, desítkách až stovkách kusů, jsou tedy kapacitně „šité na míru“ pro většinu nákladů knih, katalogů, photobooků a podobné produkce vznikající na malonákladových digitálních tiskových systémech.

ODM nabízí jednoduchá funkční zařízení, která jsou schopna přípravy tuhých desek až do formátu 460 x 920 mm, při produktivitě až 200 desek za hodinu. Kromě samotné výroby tuhých desek ODM dodává zařízení pro plošné sešití knižního bloku, samotné zavěšení bloku do desek, lisování hotové knihy s vypalování drážky či případný výsek okna do desek.

Stroje jsou ve dvou formátových řadách pro knihy o maximální velikosti 350 x 350 mm a šíři hřbetu 100 mm a XXL verze pro knihy až do velikosti 450 x 450 mm a šířkou hřbetu 100 mm. Minimální velikost produkované knihy je pak 100 x 100 mm a šíře hřbetu jen 4 mm. Zařízení je možno používát na jednotlivé operace či jako celý systém pro finální výrobu knih z plochých archů. Všechna zařízení jsou již od základu koncipována pro malonákladovou výrobu a proto při změně formátu je třeba jen minimální přestavení/nastavení. ODM nabízí zařízení jednodušší i v automatickém režimu, na kterých je pak možno zavěsit až 600 knih za hodinu.

ODM dodává zařízení předním producentům malonákladových publikací v USA a dnes i v ostatních zeměpisných regionech regionech světa. V poslední době rozšiřuje svoji servisní a prodejní síť i na Evropu, v České republice je to pak prostřednictvím společnosti Amos CZ a.s.

AMOS CZ, a.s.

Identifikační číslo 630 78 261 | Daňové číslo CZ63078261

© 2019 AMOS CZ, a. s. | Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddil B, vložka 3046.

TOP